Zapraszamy na Roraty we WTOREK, CZWARTEK I SOBOTĘ o godz. 18:00.

W pozostałe dni Msze św. Adwentowe.

Razem czuwajmy!

Do udziału w Mszach św. roratnich, które w czasie Adwentu odbywają się w polskich kościołach i kaplicach, możemy zapraszać także poprzez media społecznościowe. Zachęcam do udziału w inicjatywie internetowej #Roraty – mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Przychodzimy z zapalonymi lampionami, których światło symbolicznie rozprasza ciemności, czyli to wszystko, co jest trudne i skomplikowane w naszej codzienności. To właśnie Jezus Chrystus jest światłością naszego życia, a prowadzi do niego Maryja, takie jest główne znaczenia Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana” – podkreślił ks. Rytel-Andrianik.

Wskazał, że wydarzenia Adwentu mogą towarzyszyć nam również w mediach społecznościowych. „Publikowanie zdjęć, nagrań wideo wykonanych smartfonem, czy komentarzy z hasztagiem #Roraty, służy między innymi do zachęty innych osób, by włączyły się w duchowe przeżywanie czasu przygotowania do Bożego Narodzenia. Nie chodzi o to, by przenosić rzeczywistość liturgii do mediów społecznościowych, ale by ją w nich promować i zachęcać do udziału w realnych wydarzeniach. To główny cel tego typu inicjatyw internetowych, jak #Roraty” – powiedział rzecznik Episkopatu.

Posłuchaj rzecznika Episkopatu:

W pierwszą niedzielę adwentu, 2 grudnia 2018, rozpocznie się nowy rok duszpasterski. „W mocy Bożego Ducha” to hasło tegorocznego programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce.

Dwuletniemu programowi duszpasterskiemu dla Kościoła w Polsce na lata 2017-2019 towarzyszą słowa: „Duch, który umacnia miłość”. Pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce (2017-2018) przebiegał pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2,4). Rozpoczynający się właśnie drugi rok (2018-2019) będzie przebiegał pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.

„Otrzymane duchowe dary umożliwiają rozpoznanie zadań oraz obszarów zaangażowania, wśród których na pierwsze miejsce wybija się Kościół jako wspólnota „napełniona Duchem Świętym” (por. Dz 2, 1-4) – podkreśla ks. Krystian Piechaczek z Komisji Duszpasterskiej.

wtorek,
11 grudnia 2018